3 rodzaje obuwia na wycieczkę, czyli jak dojść do celu

Weekend za pasem, czas wyjechać za miasto. Pytanie – w jakich butach? Warto przystanąć na moment i przed wyjściem na trasę zastanowić się, co konkretnie będzie nam potrzebne.

Sprawa nie jest tak prosta, jakby się na pierwszy rzut oka wydawało. Dlaczego? Bo źle dobrane buty mogą nas kosztować odciski, obtarcia, a nawet skręcenia. A wszystko przez pośpiech i brak zastanowienia. Co więc zrobić?

 • Półbuty na wycieczkę

  Temat butów trekkingowych poruszaliśmy niedawno (na moment wrócimy do niego niżej). Jednak nie jest to jedyny rodzaj obuwia, jakie założyć można na wycieczkę. Są na przykład sportowe, ale eleganckie półbuty. Takie, jak te:

  źródło: evega.pl

  Tych oczywiście nie założymy na wyprawę w góry. Jeśli jednak wybieramy się na krótką wycieczkę na łąkę, nad wodę, a nawet na skałki (ale bez wspinaczki) sprawdzą się doskonale. Podobnie, jak w czasie city breaka. Ważne, żeby pamiętać o dobrym ich rozchodzeniu. Najlepiej w ciągu tygodnia poprzedzającego weekend, w który jedziemy na wycieczkę rozchodzić buty. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych obtarć.

  Takie buty na wycieczkę możecie kupić w naszym sklepie.

  • Buty turystyczne

  Jeśli spodziewamy się, że chodzenia będzie więcej, zastanówmy się nad wyborem butów nieco lepiej do tego dostosowanych. Nie muszą to być jednak od razy buty trekkingowe. Wystarczą standardowe buty turystyczne z nieco grubszą podeszwą i z bardziej odpornych materiałów. Na przykład takie:

  buty turystyczne

  Buty turystyczne niskie

  O czym pamiętać? Przede wszystkim o tym, żeby podeszwa była elastyczna i odporna na ścieranie. Dzięki temu łatwiej będzie chodzić także poza szlakiem.

  • Buty trekkingowe

  To buty dla tych, którzy wybierają się na bardziej poważne wyprawy. Jak je wybierać już pisaliśmy, więc jedynie w kilku zdaniach przypomnimy, o co chodzi. Buty trekkingowe powinny być dobrze dopasowane do stopy. Nie ma w nich miejsca na przesuwanie czy ruszanie stopą. Warunkiem niezbędnym udanej wyprawy jest idealne trzymanie kostki. Warto także zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane.

  buty trekkingowe

  Buty trekkingowe

  Jeśli buty już wybrane, nie pozostaje nam życzyć wam niczego innego, jak udanej wycieczki!

  Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj
  • Grono.net
  • Twitter

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>