Jak skutecznie dbać o buty?

Obuwie to podstawa dobrego ubioru. Czyste i zadbane są oznaką elegancji i klasy, brudne i zaniedbane nawet przy najmodniejszych stylizacjach mogą popsuć całe wrażenie.

Zbliża się okres zimowy. Szczególnie w tej porze roku jak i obecnie jesienią, należy zadbać o swoje obuwie aby długo służyło swojemu właścicielowi i ładnie wyglądało.

Buty skórzane nie są odporne na wodę, nie lubią jej – z wyjątkiem kaloszy, dlatego tak ważna jest ich konserwacja. Służą do tego odpowiednie pasty i impregnaty do różnych gatunków skóry. Buty należy zakonserwować już przed pierwszym założeniem.

Jak prawidłowo zadbać o buty ze skóry licowej?

SKÓRA LICOWA – przede wszystkim jeżeli są zabrudzenia lub sól należy je usunąć wilgotną szmatką. W razie przemoczenia buty wysuszyć najlepiej w temperaturze pokojowej. Ważne, aby nie przekraczać 40 stopni Celcjusza. Nigdy nie susz ich pod kaloryferem! Następnie należy wypastować je dobrą pastą (bezbarwną albo w kolorze odpowiadającym kolorowi butów), która posiada formułę wodoodporną. Pozostawić na 10 minut i wypolerować szmatką lub szczotką.

ZAMSZ I NUBUK – zamszowe zabrudzone buty oczyścić szczoteczką do zamszu, a następnie przeczesać włos w jednym kierunku dwustronną szczotką, nadającą się również do nubuku. Zaimpregnować pastą bezbarwną bądź w kolorze. Można zastosować również typowy impragnator uniwersalny do każdego rodzaju skóry.

Pamiętaj dobra pasta przedłuża żywotność obuwia (jego skóry). Nie należy stosować past samopołyskowych i samonakładających ponieważ wysuszają i niszczą skóry. Nie oszczędzaj na paście, ta słabej jakości nie będzie odpowiednio chroniła obuwia.

Polecamy pasty i impregnaty znanej niemieckiej firmy Collonil. Są sprawdzone i skuteczne. Sprzedajemy je naszym klientom od lat, warto spróbować!


Zapraszamy http://www.evega.pl/firm-pol-1256556905-Collonil.html

Pasty collonil

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj
  • Grono.net
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>