Jak wybierać buty na wiosnę – cz. 1

Buty, które nie pasują, po prostu nie pasują. Mogą być tanie, wygodne albo zwariowane, ale nie pasją. A skoro nie pasują, powinny wrócić na półkę. Bo dobór odpowiednich butów na wiosnę zaczyna się od dopasowania ich do stroju.

Zasada podstawowa – najpierw ubranie, potem buty, dodatki na końcu. Nieważne, jak fajna jest torebka czy kolczyki – to tylko dodatki. Do butów, spodni czy spódnicy. Zwłaszcza teraz – wiosną. Bo wiosną odsłaniamy nogi, pokazujemy więcej siebie i przyciągamy wzrok do butów. Niedopasowane zepsują cały efekt. Dobrze dobrane dodadzą jeszcze więcej uroku.

Pytanie – jak to zrobić? Na przykład dobierając bardziej ozdobne buty do prostego stroju i odwrotnie, prostsze do nieco odjechanego. Dlaczego? Bo trudno jest znaleźć takie buty, które nie będą dominowały nad strojem lub inne, które nie będą przez niego przykryte. Wszystko sprowadza się do średniej, czyli równowagi. Jeśli chcemy, żeby buty były ozdobą, powinny różnić się nieco od całej reszty.


Można też przeprowadzić mały test. Stanąć przed lustrem i spojrzeć na siebie. Raz, drugi, wreszcie trzeci. Czy któryś z elementów stroju odstaje od reszty? A może macie wrażenie chaosu? Czy cekiny na butach rywalizują z guzikami od kurtki? Albo buty zlewają się ze spodniami?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z pytań brzmi – tak, to znaczy, że trzeba przymierzyć drugą parę butów. Nieważne, jak świetnie wyglądają albo jak dobrze leżą. Bez znaczenia jest to, jak mocno są przecenione i jak tanio można je kupić. Buty, które nie pasują, po prostu nie pasują. Trzeba szukać innych.

W kolejnej części przewodnika sprawdzimy, jak dobierać wiosenne obuwie do stroju biurowego. A w międzyczasie zapraszamy do naszego sklepu. Mamy już wiosenną kolekcję!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj
  • Grono.net
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>