Kiedy pada deszcz… czyli poradnik cz. 4

W czasie deszczu dzieci bawią się doskonale. Skaczą po kałużach i rozbryzgują wodę dookoła. Taplają się w błocie i wskakują do sadzawki. Albo po prostu biegną szybko do domu nie patrząc ani pod nogi ani za siebie. Kto odmówi tego swoim dzieciom?

Chlapanie to jeden z przywilejów dzieciństwa, na który my – dorośli – często patrzymy z niekłamaną zazdrością (co często okazujemy udawaną złością;)) Na takie okazje przyda się dziecku para gumowych kaloszy. Co prawda nie spełniają one wszystkich norm „dobrego” dziecięcego obuwia, bo nogi mogą się w nich zapocić i nie są one przystosowane do potrzeb stopy i ruchu małego dziecka, ale od chodzenia w kaloszach się nie umiera.

Spraw dziecku frajdę i kup jakieś „wypasione”, kolorowe kalosze – wybór jest naprawdę duży i każde dziecko znajdzie swój ulubiony wzór – kwiecisty, wzorzysty czy moro. Pamiętaj tylko, by założyć maluchowi bawełniane skarpetki, a po powrocie do domu szybko zmienić obuwie.

Będzie fajnie. Zwłaszcza, że idzie marzec, a razem z nim deszcz, roztopy i całe mnóstwo błota. Trzeba się dobrze przygotować i… hop!

* * *

Jakie obuwie sprawić naszemu dziecku do przedszkola? W jakim powinien chodzić w domu? Czy kiedy zrobi się już zupełnie gorąco malec może biegać w tak modnych ostatnio japonkach i klapkach? Już wkrótce na naszym blogu. Zapraszamy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj
  • Grono.net
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>