Konwenanse i moda – o męskim obuwiu raz jeszcze

Buty stanowią najważniejszy element dopełniający strój. Niewłaściwie dobrane mogą zniweczyć starania stworzenia nienagannego wyglądu. Najnowsze trendy w modzie podpowiadają nam oczywiście co i jak nosi się w danym sezonie. Pamiętajmy jednak, że moda szybko się zmienia, a ponad nią królują zasady elegancji i stylu – uniwersalne i ponadczasowe. Obowiązują również w kwestii doboru odpowiedniego obuwia. Panowie! Oto kolejna porcja podstawowych zasad. Przeczytajcie i zapamiętajcie.

1. Elegancja – znaczy klasyka

Jeżeli nadal masz problem ze skomponowaniem garnituru z odpowiednimi butami najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór tego, co klasyczne. Do garnituru nie zakładaj sportowego obuwia. Takie mniej formalne obuwie jest oczywiście dopuszczalne (i ostatnio modne), pod warunkiem, że nie jest to strój zakładany na ważną, oficjalną okazję. Elegancja – znaczy klasyka! W tym przypadku są to czarne, skórzane półbuty z wydłużonymi noskami. Pasować one będą do niemal każdego ciemnego garnituru.

2. Jaśniejszy garnitur = jaśniejsze obuwie

Chociaż tradycyjne, czarne półbuty są najbardziej uniwersalne i najbezpieczniejsze przy doborze do większości rodzajów i kolorów garniturów, czasem warto zaryzykować i spróbować poeksperymentować. Należy pamiętać o tym, że wszystko zależy od kroju i koloru garnituru oraz rodzaju i stopnia formalności spotkania, w którym mamy uczestniczyć. I jeszcze jedno – poza czarnymi i ciemnymi garniturami w modzie męskiej obowiązuje zasada, że im jaśniejszy garnitur, tym jaśniejsze do niego należy dobrać obuwie. Zasady tej należy trzymać się zawsze, nawet jeśli oznacza to, że do beżowego garnituru należy założyć buty w kolorze kremowym.

3. Glamour na wielkie wyjście

Ważne wydarzenie, wytworna gala – takie okazje wymagają odpowiedniego stroju – smokingu lub fraku oraz… czarnych lakierek. Lakierki, to najbardziej elegancki rodzaj męskiego obuwia, zakładanego tylko i wyłącznie na wielkie uroczystości (pod warunkiem, że nie odbywają się w plenerze). Na inne uroczystości wybierz raczej klasyczne czarne oxfordy. Nie przystoi zakładać lakierek do zwykłego czarnego garnituru. I basta.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj
  • Grono.net
  • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>