Torebki z lakierowanej skóry – jak o nie dbać? – miniporadnik

Przygotuj wodę i mydło, ocet i zmywacz do paznokci. To środki, dzięki którym wydobędziesz na nowo blask lakierowanej skóry Twojej torebki. Potrzebny jeszcze będzie stary biały T-shirt – i możemy zaczynać. Jak się do tego zabrać? – instrukcje krok po kroku znajdziesz poniżej.

źródło: evega.pl

Klasyczny, elegancki, wyrafinowany styl i wspaniały, wyrazisty połysk – to definicja torebek wykonanych z lakierowanej skóry. Są bardzo efektowne, jednak by blask takiej skóry na długo pozostawał nienaganny, musimy o nią starannie zadbać. Jeśli Twoja torebka z lakierowanej skóry straciła żywy blask, z łatwością możesz go przywrócić, przy użyciu podstawowych artykułów gospodarstwa domowego. Oto kilka sprawdzonych wskazówek, jak to zrobić.

 1. Do czyszczenia torby z lakierowanej skóry użyj wody z mydłem. Rozpuść mydło (najlepiej mydło w płynie) w letniej wodzie w proporcjach 1:4. Kawałkiem starego białego T-shirtu namoczonego tak przygotowanym roztworem wyczyść powierzchnię skóry. Następnie osusz torebkę ręcznikiem.
 2. W usunięciu z powierzchni lakierowanej skóry czarnych zarysowań pomoże Ci zmywacz do paznokci. Przygotuj zmywacz do paznokci bez acetonu. Namocz nim wacik, a następnie delikatnie pocieraj miejsca, gdzie na skórze pojawiły się zabrudzenia. Resztki zmywacza do paznokci usuń ze skóry czystą szmatką (np. kawałek starego białego T-shirta) zwilżonego zimną wodą. Po tej czynności pozostaw torbę w suchym i przewiewnym miejscu na ok. 24 godziny.
 3. Aby dodać blasku lakierowanej skórzanej torbie, użyj roztworu octu i wody. Połącz 3-4 łyżki stołowe octu z ½ szklanki wody. Wypoleruj torbę, a następnie przetrzyj ją czystą wilgotną szmatką, aby usunąć zapach octu z lakierowanej skóry. Utracony blask możesz również przywrócić lakierowanej skórze za pomocą środka do czyszczenia okien/szkła. Po prostu spryskaj nim czystą szmatkę i okrężnymi ruchami nanieś na torebkę. Pamiętaj jednak, by nie stosować tych dwóch środków jednocześnie. Użyj albo roztworu z octem, albo środka do czyszczenia szkła.
 4. Do nawilżania skóry lakierowanej możesz zastosować np. wazelinę lub olej mineralny. Nanieś małą kroplę jednego z tych produktów na czystą białą szmatkę i okrężnymi ruchami wypoleruj skórę. Następnie pozostaw torbę w suchym i przewiewnym miejscu przez około 20 do 30 minut.

I na koniec dwa ostrzeżenia:

 • - Nigdy nie zostawiaj torby wykonanej z lakierowanej skóry blisko źródła ciepła, ani nie próbuj osuszać skórę ciepłym strumieniem powietrza (np. suszarką)! Ciepło może powodować pęknięcia i marszczenie skóry.
 • - Do pielęgnacji lakierowanej skóry nigdy nie stosuj produktów z woskiem! Może to spowodować pęknięcia materiału i zniszczenia nie do naprawienia.

Torebki ze skóry znajdziecie w naszym sklepie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Śledzik
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • Grono.net
 • Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>